A mellhártya gyulladása, más néven pleuritis vagy pleurisz, a mellhártya (a tüdőt körülvevő vékony hártya) gyulladása. Számos oka lehet, és a tünetek változatosak lehetnek…
Bordaközi ideggyulladás tünetei
A bordaközi gyulladás vagy interkostális neuritis olyan állapot, amely a bordák közötti idegek gyulladását jelenti. Ez az állapot fájdalmat és kényelmetlenséget okozhat a mellkas…
Orrmelléküreg gyulladás tünetei
Az orrmelléküregek nem mások, mint az arckoponyán belül megtalálható keskeny nyílások, amelyek összeköttetésben állnak az orrüreggel és a légzőszervekhez hasonlóan vastagon borítva vannak nyálkahártyával….
A tüdőrák tünetei
A tüdőrák kialakulása több tényező együttes hatása eredményeként alakul ki, és nem mindig azonosítható egyetlen konkrét ok. A tüdőrák fejlődése általában hosszú időt vesz…
Tüdőtágulat tünetei
A tüdőtágulat egy idült, elzáródásos tüdőbetegség, amelyet más néven emfizémának is neveznek. A tüdőtágulat tünetei a tüdőhólyagocskák kitágulásával, illetőleg azok előrehaladott károsodásával hozhatók összefüggésbe….
Asztma tünetei
Az asztma klinikailag az egyik legkönnyebben felismerhető betegség, hiszen az asztma tünetei egyértelműek, félreismerhetetlenek. Ide tartozik a nehézlégzés, amely sípoló kilégzéssel párosulhat, de a…
Krupp tünetei
A krupp nem más, mint az alsó és felső légutak hurutos köhögést előidéző, fertőző megbetegedése. A krupp tünetei minden esetben megfázásos panaszok után jelentkeznek,…
Alvászavar tünetei
Többféle alvászavart is megkülönböztethetünk, aminek köszönhetően az alvászavar tünetei is sokfélék, szerteágazók lehetnek. Beszélhetünk például általános alvászavarról, vagy inszomniáról. Az alvászavar tünetei ekkor az…
Orrsövényferdülés tünetei
Az orrsövényferdülés tünetei számtalan formában jelentkezhetnek, hiszen elsősorban fejlődéstani okokból azt orrsövényferdülésnek számtalan variációja lehet. Az esetek túlnyomó többségében azonban bizonyított, hogy az orrsövényferdülés…
A tüdő leggyakoribb betegségei
A tüdő leggyakoribb betegségei közé tartoznak különböző típusú légzőrendszeri állapotok, melyek befolyásolhatják a tüdők működését és az egészséget. Néhány közülük részletesen: COPD (Krónikus Obstruktív…
A Buteyko légzés és az asztma
A Buteyko légzés egy alternatív légzésterápiás módszer, amelyet a szovjet orvos Konstantin Buteyko fejlesztett ki az 1950-es években. A módszer lényege, hogy a betegeknek…